Final Results
Place Name Member # Club(s) Region Country
1 DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio 100359IRL  Pembroke Fencing Club    MEX 
2 MORIARTY-SMYTH James 100234IRL  Pembroke Fencing Club / Salle Dublin    IRL 
3T KITCHEN Cormac 131042  Sullivan Upper Fencing Club    GBR 
3T MARRON Matthew 132055  RBAI    GBR 
5 PARK Joshua 136474  RBAI    GBR 
DNF STATHAM Ruzi 135171  Sullivan Upper Fencing Club    GBR 
DNF ZIGASHANE Michaella 101721  Hunterhouse Fencing Club    GBR 
DNF MORRIS Victoria 134630  Sullivan Upper Fencing Club    GBR 
DNF EVANS Isabelle 134441  Sullivan Upper Fencing Club    GBR 
DNF MCKILLEN Rachel 134502  Sullivan Upper Fencing Club    GBR 


Round #1 - Poule - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country Status
1 DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio PEMBFC    MEX 
2 STATHAM Ruzi SULLUFC    GBR 
3 MORIARTY-SMYTH James PEMBFC / SALLD    IRL 
4 EVANS Isabelle SULLUFC    GBR 
5 KITCHEN Cormac SULLUFC    GBR 
6 MORRIS Victoria SULLUFC    GBR 
7 MCKILLEN Rachel SULLUFC    GBR 
8 PARK Joshua   RBAI    GBR 
9 MARRON Matthew   RBAI    GBR 
10 ZIGASHANE Michaella   HUNTFC    GBR 

Round #1 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 V V/M HS HR Ind
KITCHEN Cormac
SULLUFC / GBR
1 D0 V3 1 0.50 3 7 -4
DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio
PEMBFC / MEX
2 V5 V5 2 1.00 10 2 +8
PARK Joshua
RBAI / GBR
3 D2 D2 0 0.00 4 8 -4
Referee(s):
MCMULLAN Finn
FENCLAO / IRL

Poule #2
# 1 2 V V/M HS HR Ind
MORIARTY-SMYTH James
PEMBFC / IRL
1 V5 1 1.00 5 0 +5
MARRON Matthew
RBAI / GBR
2 D0 0 0.00 0 5 -5
Referee(s):
SHAW Sarah
GROSF / IRL



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country V V/M HS HR Ind Status
1 DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio PEMBFC    MEX  1.00  10  +8  Advanced
2 MORIARTY-SMYTH James PEMBFC / SALLD    IRL  1.00  +5  Advanced
3 KITCHEN Cormac SULLUFC    GBR  0.50  -4  Advanced
4 PARK Joshua   RBAI    GBR  0.00  -4  Advanced
5 MARRON Matthew   RBAI    GBR  0.00  -5  Advanced
DNF STATHAM Ruzi SULLUFC    GBR            Eliminated
DNF ZIGASHANE Michaella   HUNTFC    GBR            Eliminated
DNF MORRIS Victoria SULLUFC    GBR            Eliminated
DNF EVANS Isabelle SULLUFC    GBR            Eliminated
DNF MCKILLEN Rachel SULLUFC    GBR            Eliminated

Round #2 - DE - Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio 
PEMBFC / MEX  (1) DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio 
(8) -BYE-   
    (1) DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio 
(5) MARRON Matthew    15 - 11 
RBAI / GBR  (4) MARRON Matthew   
(4) PARK Joshua  15 - 6   
RBAI / GBR    (1) DOMINIK SOSA SMATRALA Claudio 
(3) KITCHEN Cormac    15 - 10 
SULLUFC / GBR  (3) KITCHEN Cormac     
(6) -BYE-       
    (2) MORIARTY-SMYTH James   
(7) -BYE-    15 - 4   
  (2) MORIARTY-SMYTH James   
(2) MORIARTY-SMYTH James     
PEMBFC / IRL